Otevřít menu

Na úvodní stranu Obecní knihovna Česká Čermná

Návštěv :
Celkem : 509
Týden : 3
Dnes : 1

O knihovně

OBRÁZEK : dscn4307_budova.jpg

Datum prvního otevření knihovny není známo, ale nacházela se zřejmě v místní škole a sloužila jako školní knihovna.

Z obecní kroniky víme, že na schůzi obecního zastupitelstva dne 16. října 1920 byla vykonána volba dvou členů knihovní rady, která podle zákona ze dne 23. července 1919 řídí veřejnou knihovnu, která se měla do konce roku 1920 zřídit. Později byla změněna na Místní lidovou knihovnu. Od roku 1947 vykonával funkci knihovníka pan Václav Mrština, v jeho pojetí to byla služba dětem i dospělým. Půjčovní doba knihovny byla až do roku 1965 vždy před nedělním promítáním filmů v sále u Benešů (v dnešní provozovně MEDIPROTECTU).

V roce 1981 převzal knihovnickou štafetu pan Stanislav Suchánek, to už byla knihovna přestěhována "U Tluků". Zanedlouho ale knihovnu čekalo další stěhování a to do prostor MŠ. Zde fungovala až do roku 2000, kdy se knihovna uzavřela. Rok na to nastalo další její stěhování a to do dnešních prostor - do přístavby obecního úřadu.

Pan Suchánek vedl knihovnu do konce roku 2018, tedy dlouhých 37 let. V současné době je knihovnicí Obecní knihovny v České Čermné paní Mgr. Jana Ptáčková.

Knihovní fond je několikrát ročně doplňován novými knihami z výměnného fondu Městské knihovny Náchod.